Книга 24
29.ХІ.131(1995)
29.ХІ.131(1995)
Бургас - Изгрев
СМИСЪЛЪТ НА ЖИВОТА
(ЖЛО / НЙР)
11,30ч.
За "Е" (НЙР) се дáде монаден наклон 0°6'18"; 360°/0°6'18"=3428.571429 ≈ 3429, наречено в КМА индекс-ориентир. Това е 3429-ъгълник (обикновен, непреплетен) или Н3429. Неговият образуващ ъгъл е 360/3429º=0º6′17″95 (0.104986876). Тук ще работим с десетични числа, а не в 0° ' ", понеже джобен научен калкулатор CASIO fx׀׀5v не е програмиран за точност над 0".01, но в десетичен вид е много по-точен. Според КМА ("Канон на математическата аспектология", сп. "Россиúская астрология" 5/1995, април), около нечетен прост многоъгълник, в системата на йерархията от образуващи ъгли, може да има само два звездообразни многоъгълника (или по-точно техните образуващи ъгли) - от типа Т (Θ), а именно центробежни Тт и Тт-2. Според формула 3.1.2. на стр. 10, тТ=3п+1=10288.
(В ръкописа тук има сложни чертежи и изчисления, които няма как да се възпроизведат тук точно, поради липса на оригиналите).
Какво означава, след всичко това, че монадният наклон на Н. се измерва с ъгъл Ф6857 (центробежна нечетна звезда с 6857 върха), която, също както при Р., клони към окръжността, а не към центъра, и в смален вид изглежда като окръжност? Значи ли нещо, че точността му е 29%? Според осиянията, това значи, че с приблизително 29% от всички тия души Н. ще се срещне със сигурност, по предопределение, и там няма свобода да решава сам как да се съедини с тях. С останалите - ако ги открие и по свобода.
12,11ч.
- Особеността на тези ъгли е преди всичко тази, че те са в сферата на съвпада и затова говорим за съвършено сливане с Бога, пълно единство на четирите вида съзнание. Също че при центробежните преплетени многоъгълници Ние говорим за синтез със съучениците от нашия клас, с които учим и работим непосредствено. При тези ъгли семейството, най-близките, са извън рода и дома, за разлика от монадните ъгли на "кристалните" многоъгълници (обик-новените), но ти общуваш с тях постоянно - "под ръка" ти са. Затова при тях говорим за "кръг", за "Кръгла маса" - интимно Братство и Сестринство или Орфически Клас. Орфическият Клас на Н. се състои от 6857 сродни души, заедно с него. Те не са от един и същи град, но при тези ъгли те се раждат заедно на Земята. Да ги откриеш и се съединиш с тях – това е смисълът на живота!
При все по-нататъшно деление на центробежните многоъгълници (планетообразните), хордите клонят все повече и повече към окръжността, и крайните точки на всяка са все по-близо една до друга, докато "един ден" се слеят напълно с нея. Затова между тях няма и не може да има друга точка по окръжността (физически). При центростремителните (звездообразните), хордите стават все по-дълги и по-близо до центъра, докато "един ден" се превърнат в Диаметър. При това положение, между тях има все повече и повече точки по окръжността - те не са в непосредствено триизмерна връзка за продължително време. Ето защо, когато сме свързани центробежно (с къса хорда), ние сме по-далече от Бога и затова търсим смисъл на живота и топлина от непосредствената близост – от излъчването на окръжността. Такава двойка често няма спуснати радиуси до Центъра и тогава е обречена. Ако има, образува остроъгълен триъгълник: любовта им е с минимален ъгъл, но много концентрирана – само между тях двамата и Бога. Тя търси все по-голяма и по-честа непосредствена физическа близост (женският мотив). Обратно, при центростремително свързване, хордите ни са дълги и между нас по окръжността има от една до безброй точки – ъгълът помежду ни не включва само двамата. Затова любовта тук не е тъй концентрирана и по тази причина в третото измерение изисква последователност, ритъм, все по-дълго физическо отсъствие (мъжкият мотив). При несвързаните с Центъра (адските точки и заразените от ада), при това положение се стига до поголовна всеядност и преплитане на аурите, със съответните печални последствия. При откриване на Сродната Душа и сливане с нея – по Диаметъра – се постига елохимност: пълно сливане с Бога и едновременно и последователно сливане с всяка точка от кръга и окръжността. Това става и по двата принципа – центростремителност и центробежност. Изразява се чрез Тройния Ритъм: период самота, период със сродната душа и сродните души, период по принципа "Където Бог ни прати, когото Бог ни прати". Всички, които не са свързани директно с Центъра, тоест не са Диаметър, биват или само центростремителни, или само центробежни, и затова изпитват скръб и постепенно се разпадат. Считат, че единствено те са прави и се борят "на живот и смърт" с противоположните импулси и истини – искат да наложат само своя смисъл на живота. Не знаят, че "Невъзможното за човека е възможно за Бога".
4.ХІІ.131г.
Към ЖЛО за Н.Й.Р. и в подкрепа на всички осияния, в които се говори за "разцъфнала монада", "диада", "полиада" и пр. – отново паднал се "случайно" цитат от лекциите на Учителя, за да се види, че Той е говорил за всичко, но ние още не познаваме Словото Му:
"За да се прояви едно ваше желание, една ваша мисъл или едно ваше чувство, трябва да се поляризира. (…) Да кажем, че имате една монада А, която иска да се прояви. Тя не се проявява нагоре, но пуща първия си корен надолу - и то не по права линия - в монадата В. Тази монада В, чрез своята проекция нагоре, връща енергията, възприета от монадата А и образува първия клон нагоре - в монадата С. В монадата А се явява отново желание да се прояви, затова пуща втори корен надолу, като образува монадата Д. Тази монада Д се проектира нагоре и образува монадата Е. По този начин, именно, расте първата монада А." (Том "Разумният живот", стр. 69, лекция "Превръщане на цветовете" – 5 л. на МОК от 11.ХІ. 1923г., София.)
(Тук е изобразена схема на казаното от Учителя)
Няма коментари:
Публикуване на коментар